Vaikų dantų gydymas

Pieninių dantų priežiūra bei gydymas yra viena aktualiausių bei tuo pačiu skaudžiausių temų Lietuvoje. Lietuvoje kas antras vaikas iki trejų jau turi sugedusių dantų, o pasiekus ikimokyklinį amžių, dantų ėduonies sukeltų problemų turi jau 94 proc. šios amžiaus grupės vaikų. Todėl ypatingai svarbu jau išdygus pirmajam pieniniam dantukui apsilankyti pas gydytoją odontologą, kad būtumėte išmokyti, kaip prižiūrėti dantis jau nuo pirmojo išdygusio dantuko. Svarbu žinoti, kad ne tik pieninių dantų valymas bet ir gydymas yra būtinas. Negydyti pieniniai dantys sukelia skausmą, patinimą, infekciją. Negydant infekcijos, ji plinta iš danties į žandikaulio kaulą, gali pažeisti nuolatinio danties užuomazgą. Jeigu pažeidžiama nuolatinio danties užuomazga, didelė tikimybė, kad šis dantis išdygs su kietųjų danties audinių pažeidimais, bus pažeidžiamesnis ėduonies. Dėl laiku negydyto ėduonies pieniniuose dantyse, šie dantys dažniau šalinami anksčiau nei prasideda jų fiziologinė kaita, tai gali lemti netaisyklingo sąkandžio formavimąsi bei ortodontinio gydymo poreikį ateityje.

Kvalifikuoti gydytojai odontologai skiria ypatingą dėmesį psichologiniam vaiko paruošimui prieš dantų gydymą. Vaikas supažindinamas su procedūros eiga, per veidrodėlį gali stebėti, kaip gydomas jo dantukas. Kai vaikas mato, kas vyksta jo burnytėje, baimę, jeigu tokia jau yra, nugalėti lengviau. Jeigu pirmojo vizito metu baimės visgi nugalėti nepavyksta, dažnai paskiriamas vizitas kitam kartui, susitariama, kad kitą kartą vaikas leis apžiūrėti bei gydyti jo dantukus.

Svarbu, kad prieš atvesdami savo vaiką pas gydytoją odontologą jį nuteiktumėte vizitui, papasakotumėt, kaip viskas vyksta ir žinoma negąsdintumėte, ar neperduotumėt savo kažkada turėtos blogos patirties ar baimės, jeigu tokia turėjote ar turite.