Dantų šalinimas

Dantų šalinimas – tai procedūra, kurios metu pašalinami (išraunami) gydymui netinkami dantys.

DANTŲ ŠALINIMO PRIEŽASTYS

 • Sutrikęs danties dygimas;
 • Dantų traumos;
 • Dantų lūžiai, skilimai;
 • Progresavusios, laiku negydytos periodonto ligos;
 • Netaisyklinga danties padėtis;
 • Progresavę, laiku negydyti ėduonies pažeidimai;
 • Pūliniai aplink dantų šaknis;
 • Ortodontinis gydymas.

NUOLATINIŲ DANTŲ ŠALINIMAS

Nuolatinių dantų šalinimas atliekamas tik tais atvejais, kai nebeįmanomi jokie kiti alternatyvūs gydymo metodai. Mūsų gydytojų požiūriu – nuosavas dantis visada geriau negu bet koks dirbtinis danties pakaitalas – todėl visada stengiamasi išsaugoti nuolatinius dantis. Tačiau dėl prastos burnos higienos, laiku negydytų dantų bei dantenų ligų bei kitų priežasčių, nuolatinių dantų šalinimo išvengti nepavyksta. Svarbu tai, jog klinikoje naudojami efektyvūs anestetikai bei dirba patyrusių gydytojų komanda, todėl procedūros metu skausmo nejausite.

PIENINIŲ DANTŲ ŠALINIMAS

Pieniniai dantys dažniausiai iškrenta patys dėl fiziologinės dantų kaitos. Tačiau kartais prireikia pašalinti pieninius dantukus anksčiau nei juos fiziologiškai pakeičia nuolatiniai dantys. Pieninius dantis rekomenduojama šalinti, kai jie labai pažeisti ėduonies ir nebeįmanomas jų gydymas, kai aplink danties šaknis dėl laiku negydytų ėduonies pažeidimų formuojasi pūliniai, kurie gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas. Jeigu pieninis dantukas dar nekliba, o nuolatinis jau dygsta arba yra išdygęs, taip pat būtina šalinti pieninį dantį dėl galimų sąkandžio problemų ateityje. Jeigu pieninis dantukas ilgai kliba ir pats neiškrenta taip sukeldamas vaikui diskomfortą, taip pat vertėtų apsilankyti gydytojo odontologo kabinete pieninio dantuko šalinimui. Svarbu tai, jog mūsų klinikoje dirbantys gydytojai patyrę, mylintys mažuosius pacientus, naudoja vietinius anestetikus, todėl vizitas bus neskausmingas ir nesukeliantis baimės.

IŠDYGUSIO PROTINIO DANTIES ŠALINIMAS

Dažnai protiniai dantys šalinami dėl mažos funkcinės vertės bei didelės infekcijos rizikos. Šie dantys dažnai išdygsta netaisyklingai, kramtyme nedalyvauja, nes neturi kontaktų su dantimi – antagonistu. Taip pat dėl savo netaisyklingos padėties (pavirtimo, pasisukimo, dalinio išdygimo) sudaro puikias sąlygas apnašų kaupimuisi, infekcijos vystymuisi, skausmui. Taip pat protiniai dantys dažnai šalinami prieš ortodontinį gydymą, kad žandikauliuose būtų daugiau vietos kitiems nuolatiniams dantims. Procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą, todėl yra neskausminga.

SUDĖTINGAS PROTINIŲ DANTŲ ŠALINIMAS

Šios procedūros metu šalinami nevisiškai išdygę arba visiškai neišdygę protiniai dantys. Šie dantys neatlieka jokios funkcijos. Palikus šiuos dantis žandikauliuose gali vystytis uždegimai, burnos ertmės traumos ar net cistos. Nuo paprasto protinių dantų šalinimo ši procedūra skiriasi tuo, kad jos metu burnos gleivinėje dažniausiai atkeliamas gleivinės – antkaulio lopas, gali būti gręžiamas kaulinis audinys. Pašalinus dantį, gleivinė susiuvama. Mūsų klinikoje sudėtingus protinių dantų šalinimus atlieka patyręs gydytojas veido ir žandikaulių chirurgas.

PROCEDŪROS EIGA

Iš pradžių įvertinama, kurį dantį būtina šalinti. Dantis vertinamas ne tik apžiūrint burnoje, bet ir rentgenogramoje. Jeigu būtina, vertinamas ir 3D danties vaizdas. Jeigu nusprendžiama, kad konservatyvus danties gydymas neįmanomas, atliekamas danties šalinimas. Taikant vietinę nejautrą ir naudojant specialius instrumentus, dantis pašalinamas greitai ir neskausmingai. Pacientui duodamas sukąsti sterilus tvarstelis bei paaiškinamas režimas, kaip elgtis po danties rovimo.

Svarbu tai, kad dantų šalinimą VH odontologijos klinikoje atlieka patyrę gydytojai odontologai, todėl procedūra atliekama greitai, kokybiškai ir neskausmingai!

PO PROCEDŪROS

 • 15 min. laikyti sukandus sterilų tvarstelį pašalinto danties vietoje, jeigu gydytojas nenurodė kitaip. Jeigu kraujavimas nesustoja, pasikeiskite tvarstelį nauju ir dar palaikykite sukandę. Kilus klausimams kreipkitės į procedūrą atlikusį gydytoją.
 • Bent 2 val. nevalgykite. Rekomenduojama prieš procedūrą būti pavalgius.
 • Negerti karštų gėrimų ir nevalgyti karšto maisto. Gėrimai ir maistas turėtų būti kūno temperatūros.
 • Rekomenduojama minkšto maisto dieta, maistą kramtykite priešinga puse nei buvo pašalintas dantis.
 • Bent parą po procedūros rekomenduojama nerūkyti ir nevartoti alkoholio.
 • Jeigu gydytojas paskyrė vaistus, juos vartoti būtina.
 • Esant patinimui, patinimo vietą galima šaldyti šalčio kompresu.